Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bursa’nın turizm beldesinin çehresi değişiyor

Nilüfer Belediyesi tarafından Gölyazı’nın turizme kazandırılması ve bu yöndeki cazibesinin arttırılması amacıyla hizmete sunulan gıda satış ünitelerinin açılışını törenle gerçekleştirdi.

26 Kasım 2015 Perşembe, 16:32
gölyazi

Nilüfer Belediyesi tarafından Gölyazı’nın turizme kazandırılması ve bu yöndeki cazibesinin arttırılması amacıyla hizmete sunulan gıda satış ünitelerinin açılışını törenle gerçekleştirdi.
Nilüfer Belediyesi Gölyazı’da köylü kadınların daha rahat bir ortamda satış yapmalarını sağlayacak olan gıda satış ünitelerinin açılışını gerçekleştirdi. Gölyazı’nın girişinde yapılan konteynırlarda köylü kadınlar hediyelik eşyaları ve gıda ürünlerini daha hijyenik bir ortamda satabilecek. Daha önce göl kenarında barakalarda satış yapan kadınlar yeni yapılan on adet modern konteynırlarda satışlarını gerçekleştirecek. Gölyazı’ya gelen turist ve misafirler daha hijyenik ortamlarda hem yiyecek ve içeceklerini tüketecek hem de gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilecek. Çağdaş koşullarda hijyenik ortamlarda tüm Gölyazılı kadınlarımızı kucaklayacak olan bir proje olduğunu belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Gölden ve incirden gelirimiz var. Turizmden çok daha fazla gelir elde etmemiz mümkündür. Belediye olarak amacımız bu potansiyeli hak ettiği yer taşımaktır. Gölyazı’yı sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Yapacağımız yeni projelerle daha fazla insanı buraya çekeceğiz. Son olarak 4 bin kişilik anfi tiyatroyu Gölyazı’ya kazandıracağız. Gölyazı en fazla geliri turizmden elde edecektir. Buranın diğer turist çeken yerlerden hiç bir eksiği yok. insanların burayla ilgili bazı sıkıntıları vardı. Geldiklerinde gönül rahatlığıyla yiyecek içecek bir yer bulamadıklarını bize ilettiler. Bizlerden bu sorunun çözülmesini istediler. Büyük maliyetlerle yapmış olduğumuz gıda satış ünitelerini hizmete sunduk. Burada bizim belediye olarak hiçbir beklentimiz yok. Bizim beklentimiz Gölyazılı’nın geliriyle birlikte, huzuru ve mutluluğunun artmasıdır. Bu ünitelerle Gölyazı’ya gelen insanlar gönül rahatlığıyla gıda ürünlerini tüketip alışverişlerini yapabilecekler” dedi.
Açılışın ardında Başkan Bozbey konteynırları tek tek ziyaret etti. Eskiden zor şartlarda çalıştıklarını belirten Asibe Yılmaz, “Önceden göl kenarında yağmurda karda kötü şartlarda çalışıyorduk. Bu yer bizim için çok iyi oldu. Ürünlerimizi artık daha hijyenik ortamlarda satabileceğiz. Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

bsk

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>