Son Dakika
25 Ocak 2017 Çarşamba

Bursa’nın şampiyonları belli oluyor…

Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu tarafından bu yıl 20’ncisi yapılacak olan ‘Kanarya ve Kafes Kuşları Türkiye Yarışması’nın Bursa ayağı başlıyor.

13 Kasım 2015 Cuma, 11:00
kanarya

Türkiye’nin şampiyon kuşlarının seçileceği ‘Kanarya ve Kafes Kuşları Türkiye Yarışması’nın Bursa ayağı, Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) 14-15 Kasım günlerinde yapılacak. 150 farklı türden toplam 3 bin cins kuşun yarışacağı şampiyonada, uzmanlar, kuşları sesleri, duruşları, görünümlerine göre değerlendirecek. İki gün sürecek şampiyonaya kuş tutkunlarının büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Yarışmada şampiyon kuşlar hünerlerini sergileyerek dereceye girmek için uğraşacak. Ziyaretçiler ise kuşlarını satma veya takas etme imkanı bulacak. Renkli görüntülerin yaşanacağı sergide, muhabbet kuşlarından papağana, Hint bülbülünden kanaryaya kadar yüzlerce çeşit kuş çeşidi yer alacak. Yarışmada dereceye gidecek kuşlar daha sonra dünya şampiyonasına katılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>