Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Bursa’nın plajlarında son durum…

Bursa’nın Mudanya, Karacabey ve Gemlik ilçelerinin Marmara Denizi’ne olan kıyıları ile İznik gölündeki plaj ve kamplarda Ağustos ayında da yapılan ölçüm sonuçları sevindirdi.

20 Ağustos 2015 Perşembe, 10:42
PLAJ

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ağustos ayı 1.Tur sonuçları sahillerden alınan su numunelerini incelenerek, tahlil neticelerini açıkladı.
Gemlik ve Mudanya’da 8’er, Karacabey’de 3 ve İznik gülü kıyısında 4 olmak üzere, 23 kamp ve plajda ölçümler yapıldı. 23 plajın hepsi temiz çıktı. 100 mililitrede bulunan bakteri sayısının kılavuz ve zorunlu değerler olarak dikkate alındığı ölçümlerde, toplam koliform, fekal koliform ve fekal streptekok parametrelerinin, tüm sahillerde referans değerler aralığında olduğu tespit edildi. Kirlilik ölçümlerinde, 23 plajdan 22’ünde ‘iyi kalite’ su tespitine yer verilirken bir plajda “orta kalite su” çıktı.
Ölçümlerin ardından çıkan sonuçlar kılavuz değerlerinin altındaysa “girilebilir iyi kalitedeki su”, “kılavuz değerle zorunlu değer arasındaysa girilebilir orta kalitede su”, “zorunlu değerlerin üzerinde ise girilemez kötü kalitede su” olarak değerlendiriliyor.
Gemlik Narlı, Büyükkumla, Gemsaz, Kumsaz, Kurşunlu Sitelerönü Halk Plajı, Karacaali İzcilik, Küçükkumla Orman, Hasanağa İzçilik Kampı, Mudanya’da Kızılay Kampı, Burgaz Altınkum, Burgaz, Kumyaka Zeytinbağı, Eşkel, Eğerce, Karacabey, Yeniköy, Malkara, Kurşunlu Halk Plajı, İznik gölünde Göllüce, İnciraltı mevki, Orhangazi Halk Plajı ve Darka Tatil Köyü’nde 23 plajın hepsinde ‘iyi kalite su’ olarak tespit edilirken sadece Mudanya’daki Coşkunöz Halk Plajı’nın “orta kalite su”ya sahip olduğu belirlendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>