Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’nın her yerine asıldı…

Terörle mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Silahlı mücadelenin yanında, Türkiye genelinde başlatılan 140 no’lu ihbar hattıyla vatandaşlardan destek bekliyor. Bu kapsamda asılan afişlerle de vatandaşlara “Teröristi ihbar et huzur ve güvenliğe destek ol” çağrısı yapılıyor.

10 Kasım 2015 Salı, 10:52
teröre dur diyelim

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara veya yerlerini yahut kimliklerini bildirenlere para ödülü verilmesine dair İçişleri Bakanlığı yönetmeliğinin, Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte terörle mücadelede ödül dönemi de başladı. Bu kapsamda Bursa’da vatandaşların çok sık kullandığı alanlar başta olmak üzere, otobüs ve metro duraklarına afişler asıldı. Afişlerin üzerinde, “Teröre hep birlikte dur diyelim. İhbarlarınız için Alo terör ihbar hattı 140’a yapılan ihbarlar ödüllendirilecektir. Teröristi ihbar et, huzur ve güvenliğe destek ol” şeklinde ifadeler yer aldı.
Diğer yandan, ödüllendirmeye ilişkin giderler ise İçişleri Bakanlığının bütçesine konulacak ödenekten karşılanacak.Ödül miktarı, sağlanacak bilgi, aydınlatılan suç veya ihbar edilecek fail dikkate alınarak 200 bin lirayı geçemeyecek.
Ancak, verilecek bu ödül suç failinin terör örgütünde üst düzey yönetici olması veya aydınlatılan suçun toplumda oluşturduğu infial ve etkiye göre 20 katına yani 4 milyon liraya kadar çıkabilecek. Ödüllendirmeye ilişkin giderler ise İçişleri Bakanlığı’nın bütçesine konulacak ödenekten karşılanacak. Hak sahibine yapılacak ödemeler ödül komisyonu kararında belirtilen valilikler tarafından gerçekleştirilecek. Yönetmeliğe göre ödül verilen kişilerin kimlikleri hiçbir şekilde açıklanmayacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>