Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Bursa’nın gülleri…

Bursa’da Kuran kursu öğrencileri, huzurevi sakinleriyle birlikte iftar açtı.

03 Temmuz 2015 Cuma, 10:35
kuran kursundaki çocuklar

Türkiye’nin en geniş kubbeli camii olan merkez Nilüfer ilçesindeki Edebali Cami’de geleneksel hale gelen çocukların iftar programında, bu yıl bir ilk gerçekleştirildi. Kuran kursu ve teravih namazına gelen çocuklar için verilen iftar programına, bu yıl Ali Osman Sönmez Huzurevi sakinleri de katıldı. Nesilden nesile anlayışıyla gerçekleştirilen programda hem yaşlıların hem çocukların yüzlerinden gülümseme eksik olmadı. İftar öncesi yaşlılara ve ziyaretçilere gül dağıtan çocuklar, yemekten sonra da dondurma ikramı yaptı.
Edebali Cami İmamı Mehmet Yazar, “Bizim için geleneksel hale gelen çocuklarımızla iftar programını her Ramazan ayında üç kere gerçekleştiriyoruz. Bu yıl büyüklerimizle bir arada olmak, onların dualarını almak için böyle bir iftar programı düzenledik. Hayır sahibine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>