Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Günden güne çöküyor

Sursa’nın en eski mahallelerinden Mollaarap’ta yağışlar toprak kayması ve bir çok binada çatlaklara sebep oldu.

24 Haziran 2015 Çarşamba, 11:41
göçük

Merkez Yıldırım İlçesi Mollaarap Mahallesi’nde yaşanan toprak kayması ve çatlaklar mahallelinin korkulu rüyası haline geldi. Yağmur yağışının şiddetinin artırmasıyla kayan toprağın diğer binaların üstüne çökmesinden korkan vatandaşlar evleri boşaltıp başka evlere yerleşti.
Valilikten yardım isteyen mahalle sakinleri zarar gören evlerini kendi imkanlarıyla tamir etmeye çalışıyor. Bir hafta önce şiddetli yağmur sonucu evlerinin altındaki toprağın kaymaya başladığını ve evlerinde çatlaklar oluştuğunu belirten 2 çocuk annesi 35 yaşındaki Fatma Güler, “Bizler de komşularımız da büyük tehlikedeyiz. Yağmur yağdığında kaçıyoruz, toprak kayması yüzünden köyümüzde kaldık ancak çalıştığımız için mecburen geri döndük. Korkarak yaşıyoruz, yağmur yağmasından korkar hale geldik. Artık yağmur yağmasın diye bakıyoruz. Pazara gitmek için evden çıktım, eve geri döndüğümde ise kapıdan içeri giremedim. Evin önü göçtüğü için bahçeyi tırmanıp eve öyle girebildim. Paramız yok, masrafları kendimiz karşılayamıyoruz, bu yüzden kaymakamlıktan yardım bekliyoruz. “ diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>