Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Bursa’nın dev sağlık üssü gün sayıyor…

09 Mayıs 2016 Pazartesi, 11:48
491655341

SÖNMEZ ADI YAŞAYACAK
Bursa Acemler’deki dev sağlık kompleksi gün sayıyor. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever işadamı Celal Sönmez arasında imzalanan 50 milyon liralık protokolle Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi ismini taşıyacak olan Acemler’deki 750 yataklı dev sağlık kompleksinin yapımına başlanıyor.

Acemler’deki Merkez Komutanlığı’nın arazisi sit alanından çıkarılırken, Sağlık Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı arasında yapılan mutabakatın ardından devri gerçekleşen 129 dönümlük arazide Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin yapımı için bürokratik işlemler tamamlandı. Genel hastane, kadın doğum ve çocuk hastalıkları ile onkoloji hastanesi olmak üzere 3 ayrı dalda hizmet verecek sağlık üssünün ihalesi bugün yapılacak.

YATAK KAPASİTESİ 900’Ü AŞACAK
Kent merkezindeki hasta yatağı ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak sağlık kompleksinin henüz ihale aşamasında olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, ihalenin ardından temel atma işlemine hemen başlanabileceğini ifade etti. Yoğun bakım yataklarıyla birlikte hastanede 900’ü aşkın yatak sayısı olacağını kaydeden Akan, “Bursa’nın en büyük ikinci hastanesi olacak. Herhangi bir itiraz olmazsa ihalenin ardından temel atma işlemleri başlayacak. Merkezdeki en büyük hastaneyi hayata geçirmiş olacağız ve Osmangazi, Nilüfer dahil kentin batısının ihtiyacı karşılanacak” diye konuştu.

Gürsu, Kestel devlet hastaneleri ile birlikte kentin batısında bulunan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi tamamlandığında, kent merkezindeki hastane ihtiyacı giderilmiş olacak ve İstanbul Yolu’na devlet hastanesi yapılması için düğmeye basılacak.

Kaynak. Bursa Hakimiyet…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>