Bursa’nın bu ilçesi ıhlamur kokacak

Bursa’nın Karacabey ilçesinde parklar ıhlamur ağaçlarıyla donatılıyor.

15 Ekim 2015 Perşembe, 10:57
ihlamur

Bursa’nın Karacabey ilçesinde parklar ıhlamur ağaçlarıyla donatılıyor.
Karacabey Belediyesi 2015 yılını ‘çevre temizlik yılı’ ilan etmiş ve bu konuda ciddi çalışmalar yapmıştı. Başkan Ali Özkan, 2016 yılında yeşil bir Karacabey için mücadele edeceklerini söyledi. Özkan, 2016 yılında ilçenin marka değerlerinden birisi olan ıhlamuru da şehrin dört bir yanında kullanacaklarını bildirdi. Özkan, Meclis Üyesi İsmail Yozgat, Park Bahçeler Müdürü Aybars Tunalı ve Park Bahçeler Müdürlüğü personeli ile birlikte ilçede düzenlemesi süren park ve yeşil alanları inceledi.
Başkan Ali Özkan ve beraberindekilerin ilk durağı, kısa bir süre önce mahalle halkının talebi doğrultusunda kamulaştırması yapılarak ilçeye park alanı olarak kazandırılan Gazi Mahallesi 92 Sokak’taki yeni park alanında süren çalışmalar oldu. Park ıhlamur ağaçları ile donatılarak halkın nefes alacağı bir mekana dönüştürülecek. Aynı zamanda Karacabey’de özel ışıklandırma tekniklerinin ilk defa kullanılacağı park alanında pek çok ilkler hayata geçirilecek.

karcaabey
Karacabey’de ilk defa özel ışıklandırma tekniklerinin yanı sıra ‘Pergola’ denilen ahşap oturma grupları ile küçük alanlardaki hazır çim uygulaması Ihlamur Park’ta hayat buluyor. Çalışmaları denetleyen Başkan Özkan, birkaç gün içerisinde parkın vatandaşın hizmetinde olacağını müjdeledi.
Özkan, Gazi Mahallesi Ortaokul Caddesi üzeri 296 Sokak’taki parkı da inceledi. Özkan,”‘Mevcut az sayıdaki parklar yetersiz kalınca belediye olarak imkanlarımız dahilinde bu bölgelere yeni yeşil alanlar kazandırmaya çalışıyoruz. Emirsultan Mahallesi’nde çok güzel bir alana 510 metrekarelik bir park inşa ediyoruz. Mevki itibariyle Uluabat gölüne bakan bu park alanında yine diğer parklarda bulunan oyun gruplarımız, oturma alanlarımız, spor aletlerimiz olacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>