Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bursalılardan gül ve kestane şekeri kardeşlik mesajı

Sosyal medyada bir araya gelen Bursalılar, Bursa Şehirlerarası Terminal’de Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen otobüs yolcularını gül ve kestane şekeriyle karşılayarak kardeşlik mesajı verdi.

13 Eylül 2015 Pazar, 13:04
BURSALILARDAN GÜL VE KESTANE ŞEKERLİ KARDEŞLİK MESAJI

Sosyal medyada bir araya gelen Bursalılar, Bursa Şehirlerarası Terminal’de Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen otobüs yolcularını gül ve kestane şekeriyle karşılayarak kardeşlik mesajı verdi.
Son günlerde yaşanan olaylara karşılık sosyal medyada bir araya gelen Bursalılar, Bursa Şehirlerarası Terminal’de Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen otobüs yolcularını gül ve kestane şekeriyle karşıladı. Bursa’ya gelişlerinde gül ve kestane şekeri ile karşılanan yolcular, birlik ile beraberliğin önemine vurgu yaparak, yapılan davranışın ülke geneline örnek olması gerektiğini belirtti. Sosyal medyada bir araya gelen duyarlı vatandaşlar adına konuşan Ahmet Günaydın, “Bizler birbirini Facebook üzerinden tanıyor, herhangi bir grup, parti, örgüt ve cemaate bağlı olmayan birlikteliği temel almış, vicdan ve insaf ehli insanlarız. Muş’taki kardeşlerimizin düzenlediği ‘taş atma, gül at’, ‘ateşe benzin değil, su dök’, ‘kardeşliği zedeleme, pekiştir’ etkinliğine Bursa’dan bir ses vermek istedik. İstedik ki, kötü olanın daha çok konuşulduğu, gündem olduğu bu günlerde iyinin sesini yükseltelim. Çünkü biz, iyinin güçlü ve asil duruşunun her zaman kötüyü etkisizleştirdiğine ve kalıcı olanın iyilik olduğuna inanan bir imana sahibiz” dedi.
Kendilerine yapılması istemedikleri şeylerin yapılmasına seyirci kalamayacaklarını ifade eden Günaydın, “Bu coğrafyada herkesin, her bölgeye özgürce seyahat etme ve yaşama hakkına saygı gösterilmesi için sesimizi yükselteceğiz. İnsanların canına, malına, onuruna, özgürlüğüne, güven içinde yaşama hakkına karşı yapılan tüm saldırılara tepkimizi göstereceğiz. İyinin, hakkın, doğrunun, güzelliklerin öne çıkıp gündem olması için çağrı yapan, katılan, destekleyen tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>