Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursalılar terminale akın etti

Bayrama 3 gün kala Bursa Terminali’nde yoğunluk yaşanıyor.

01 Temmuz 2016 Cuma, 12:45
9 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİNE ERKEN ÇIKANLAR TERMİNALE AKIN ETTİ YAŞANAN YOĞUNLUĞA FİRMA YETKİLİLERİ EK SEFERLERLE CEVAP VERMEYE ÇALIŞIYOR YETKİLİLER TATİLE ÇIKANLARI DÖNÜŞ BİLETLERİNİ ŞİMDİDEN ALMALARI YÖNÜNDE UYARDI

Bayrama 3 gün kala Bursa Terminali’nde yoğunluk yaşanırken, 9 günlük tatili fırsat bilenler Akdeniz ve Ege sahillerindeki tatil mekanlarına akın ediyor. Firmalar ek seferlerle talebi karşılamaya çalışıyor.
Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla beraber aile ve akraba ziyaretlerinin yanı sıra tatil planları yapanlar erkenden Bursa Terminali’ne akın etti. Şimdiden tükenen biletler sonrası firma sahipleri talebe ek seferlerle cevap vermeye çalışırken, Bursalılar da en çok Akdeniz ve Ege kıyılarını tercih edenlerden oldu. Dönüş biletlerinin şimdiden tükendiğine dikkat çeken firma yetkililerinin tek şikayeti ise, bayramın son günü yaşanan yoğunluk. Yoğunluk yaşanmaması ve vatandaşın mağdur olmaması için bayram tatilini şehir dışında geçirenlerin dönüş için son günü beklememesi istendi.

En çok Ege ve Akdeniz kıyıları tercih ediliyor
Pamukkale Turizm Bursa Bölge Müdür Yardımcısı Hamit Ocak, Bursa Terminali’nin yoğun dönemlerinden birini daha yaşadığını söyledi. Tatilcilerin ağırlıklı olarak güney sahillerine akın ettiğini belirten Ocak, “Yolcuların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Bayram öncesi yoğun mesai harcıyoruz. Bu yoğunluktan biz memnunuz. 9 günlük tatille beraber sektörde ciddi yoğunluk oluştu. Beklediğimiz yolcu sayısına ulaştık. Şu anda düzenlediğimiz ek seferlere yolcu alıyoruz” diye konuştu.
Ocak, “Okulların kapanması ve yaz sezonunun da başlamasıyla ağırlıklı olarak Ege ve Akdeniz kıyılarına ek seferler düzenliyoruz. Geçen bayrama göre sefer sayılarımız da ciddi artış var. Biz şu anda bütün seferleri karşılamak için gece gündüz çalışmalarımızı yapıyoruz. Tatil bitene kadar yoğunluğun devam etmesini bekliyoruz” dedi.
Bayram dönüşü için vatandaşlara uyarılarda bulunan Ocak, “Bizim yolcularımızdan talebimiz, tatil dönüşünü son güne bırakmasınlar. Hem özel araçlarıyla, hem otobüsle seyahat edenler dönüşü bir gün önce yaparlarsa kimse zor durumda kalmaz. Dönüş biletlerinde bile bazı bölgelerde tükenmeler oldu. Oralara ek seferler düzenleyeceğiz. Vatandaşlar bilet alımlarını da son güne bırakmazlarsa sıkıntı çekmezler” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>