Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Bursalılar şehidini gözyaşları içinde uğurladı!

Ankara’da meydana gelen patlamada şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Feyyaz İlhan, memleketi Bursa’nın Mudanya ilçesinde gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

18 Şubat 2016 Perşembe, 16:29
şehit cenaze2

Ankara’da askeri servis araçlarına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit ateşi Bursa’ya düştü. Mudanyalı Muhabere Astsubay Kıdemli Çavuş Feyyaz İlhan’ın baba ocağında büyük acı yaşanırken, Mudanyalılar da evlerini Türk bayrakları ile donattı. Evin yakınında taziye çadırı oluşturuldu.

şehit cenaze
Muhabere Kıdemli Çavuş Feyyaz İlhan’ın cenazesi askeri helikopterle Ankara’da Yenişehir Havaalanı’na getirildi. Şehidin cenazesi daha sonra ambulansla Mudanya ilçesinde Yalı Mahallesi’ndeki Duran Camii’ne getirildi. Binlerce vatandaşın katıldığı şehidin cenazesinde Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile mülki ve askeri erkan da hazır bulundu. Baba Abdülcabbar İlhan, şehidin kardeşi Gökhan, annesi Cahide İlhan göz yaşlarına boğuldu. Tabuta sarılan acılı anneyi yakınları teselli etti.

şehit cenaze1
İkindide kılınan cenaze namazının ardından şehidin tabutu top arabasına konuldu. Cenazede vatandaşlar teröre lanet yağdırdı. Şehit Feyyaz İlhan Güzelyalı Mezarlığı’ndaki şehitliğe defnedildi.

şehit cenaze

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>