Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursalılar onları unutmadı…

1258 kez izlendi, 02 Ocak 2016 Cumartesi

Bursa’da yaban ve sokak hayvanları yoğun kar yağışına rağmen belediye ekiplerinin çalışmalarıyla aç kalmadı. Hayvanseverler, soğuktan aç kalan kuşlar için pencere kenarlarına ekmek konulmasını tavsiye ederken, köylerde ya da ormandaki hayvanlar için de yol kenarlarına yiyecek bırakılması istendi.

Bursa’da yaban ve sokak hayvanları yoğun kar yağışına rağmen belediye ekiplerinin çalışmalarıyla aç kalmadı.

Bursa’daki kar yağışının ardından beyaza bürünen Uludağ’da yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanların imdadına belediyeler yetişti. Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaban ve sokak hayvanlarının aç kalmaması için yol kenarlarına ve bakım alanlarına yiyecek bıraktı. Kar sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan kedi ve köpekler kendilerine bırakılan yiyecekleri büyük bir afiyetle yedi. Kuşlar içinde belirli bölgelere yem bırakan ekipler, kulak küpesi bulunmayan köpekleri de toplayarak sahipsiz hayvanlar barınaklarına götürdü.

yemekk
Uzman veterinerler tarafından barınaklarda parazit ve kuduz aşıları yapılan hayvanların ayrıca kısırlaştırma işlemleri de tamamlanıyor. Belediye ekipleri yaptıkları açıklamalarda kar yağışının ilk gününden itibaren sokak hayvanlarının aç kalmaması için de ilçelerdeki belli bölgelere yem ve yiyecek bıraktıklarını açıkladı. Hayat kurtarmak deyince sadece insan hayatı değil elbette hayvanların hayatı da bizler için önemli diyen belediye çalışanları ayrıca her türlü aşısı ve bakımı yapılmış yavru ya da yetişkin hayvanları tamamen ücretsiz olarak sahiplenmek isteyen hayvanseverlerin belediyelerin veterinerlik işleri müdürlüğüne başvuruda bulunabileceklerini söyledi.

yemek

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>