Bursalılar dikkat…Yarın çok önemli

Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre yarından itibaren Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Kütahya’da sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

21 Temmuz 2015 Salı, 12:41
plaj bursa deniz

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Eskişehir Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nde görevli Meteoroloji Uzmanı Belgin Tarınç, sıcaklıkların giderek arttığını ve yarından itibaren daha çok hissedileceğini belirtti. Eskişehir için açık, az bulutlu, kuru ve nemsiz bir havanın hakim olduğunu kaydeden Tarınç, bu hafta bölgedeki sıcaklıkların mevsim normallerinin 4-5 derece üstüne çıkacağını ekledi. Tarınç, “Bu hafta 37-38 derece sıcaklığı göreceğiz. Rüzgar, pazartesi, Salı ve Çarşamba günü kuzey yönünden, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri ise güneyden dönerek sıcaklıkları artıracak. Yarından itibaren sıcaklıklar hissedilir derecede artacak” dedi.

ORMAN YANGINLARINA DİKKAT
Sıcaklık artışının beraberinde orman yangınlarını da getirebildiğine değinen Tarınç, “Orman yangınları açısından riskli bir dönem. Yüksek sıcaklık ve kuru hava nedeniyle piknik alanları ve ormanlar risk altında. Kişilerin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>