Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursalılar dikkat izleniyorsunuz…

İnegöl Belediyesi, zamansız çöp çıkaran vatandaşları kameralarla takip edecek.

12 Kasım 2015 Perşembe, 10:54
çöp

İlk Sinanbey Caddesi’nde Cuma Camii karşısına konulan kamera sistemini Temizlik İşleri Müdürü Yalçın Bayraktar ile birlikte inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, zamansız çöp çıkaran vatandaşları ikaz etti. Kansu, “Çevre kirliliği ile mücadelemiz devam ediyor. Zamansız çöp çıkartan, özellikle Mobilyacılar Sanayi Bölgesi’ndeki boş arsalara çöp atan ve boş konteynırların etraflarına çöp attıkları tespit edilen vatandaşlar bundan sonra kamera ile takip edilip gerekli cezaya çarptırılacak.
Yapılan bütün ikaz ve denetimlere rağmen İnegöl’ün çeşitli bölgelerinde zamansız çöp çıkaran, boş alanlara gelişi güzel moloz atan firma ve vatandaşlara müsaade etmeyeceğiz. Uygun görülen yerlere yerleştirilen kamera sistemi ile zamansız çöp çıkarttığı tespit edilen vatandaşlarımıza kanunların ön gördüğü miktarda cezai müeyyide uygulanacak” dedi.
Kansu, “Zamansız çöp çıkaranların Alo 153 iletişim merkezimize ihbar edilmesi ve bu konuda bize vatandaşlarımızın destek vermesi temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.
Kamera sisteminin İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapıldığını belirten Başkan Yardımcısı Kansu, yaklaşık 2 bin 500 liraya mal olan kamera sisteminin yaygınlaşması için çalışma başlattıklarını ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>