Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Bursalılar, Bursaray’a dikkat…

Kavşak çalışması yüzünden Bursaray belli noktada 3 gün çalışmayacak.

14 Haziran 2016 Salı, 10:47
bursaray

Mudanya Kavşağı yenileme çalışmaları kapsamında 16 Haziran Perşembe günü akşamına kadar saat 21.30’dan sonra Acemler-Emek arası Bursaray seferi yapılamayacak. Raylı sistemin çalışmayacağı saatlerde vatandaşlar metro güzergahı boyunca ulaşımlarını otobüslerle sorunsuz bir şekilde sağlayabilecek.
Mudanya kavşağının yıkım çalışmalarının başlayacağı 20 Haziran’a kadar servis yollarını tamamlamayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İzmir – Bursa geliş istikameti servis yolu üzerinde köprünün inşaat çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar kapsamında Bursay seferlerinin de en az şekilde etkilenmesi için her türlü tedbir alınırken, köprü inşaatı nedeniyle Acemler Emek arasında 16 Haziran Perşembe gününe kadar 21.30’dan sonra sefer yapılamayacak. Acemler istasyonunda inen vatandaşlar, bu istasyondan otobüslerle metro güzergahı boyunca taşınacaklar. Yine Emek’ten gelecek vatandaşlar da otobüslerle Acemler istasyonuna kadar taşınacak. Servis yolunda köprü inşaatının tamamlanmasıyla raylı ulaşım yeniden normale dönecek.

YERLİ YENİ VAGONLAR GELDİ
Öte yandan Bursaray’da yaşanan yolcu yoğunluğu da sona erecek. Çünkü Durmazlar tarafından üretilen yerli vagonlardan bir kısmı sefere başladı. Şu anda 60 vagondan 11 tanesi Burulaş’a teslim edildi. 3 tanesi sefere başladı. Kısa sürede teslim edilen tüm vagonlar hizmete başlayacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>