Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Bursalılar artık o hastaneden de yararlanacak

Bursa’da bir hastane daha devlete devr oldu. O hastaneye şehit yarbayın adı verildi

28 Ağustos 2016 Pazar, 15:00
askeri hastane

Bursa Asker Hastanesi, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne devroldu.
1922 yılından beri Türkiye’de tek hidroterapi kliniği olarak hizmet veren Bursa’nın Çekirge semtindeki Bursa Asker Hastanesi, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Devir teslim törenine İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ve hastane çalışanları katıldı. Hastaneye Bursalı şehit İlker Çelikcan’ın ismi verildi.
Prof. Dr. Rüstem Aşkın, bugünden itibaren Bursa Asker Hastanesi’nin İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi adıyla hizmet vereceğini söyledi. Hastanenin 217 yatak kapasitesiyle termal fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak hizmete devam edeceğini belirten Rüstem Aşkın, “Bugüne kadar fedakarca çalışan arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyoruz. Bu meslektaşlarımızın özlük haklarında hiçbir kayıp olmayacaktır. Bundan sonra da yine onlarla birlikte bu hizmetin en iyi standartlarda, aksamadan sürdürüleceğinin ve daha geniş kitlelere yayılacağının bilinmesini arzu ederiz. Bu hizmetler aynı şekilde ve eskisinden de güçlendirilmiş şekilde yürüyecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Aylardır askeri hastanelerle Sağlık Bakanlığı hastaneleri arasında sürekli doktor ve malzeme alışverişi, ortak çalışma ve iş birlikleri zaten vardı” dedi.
Prof. Rüstem Aşkın, şehit yakınları ve gazilere sağlık hizmetinde öncelik verileceğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>