Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Bursalı sanatçılar Paris’i fethetti…

Bursa’da Balibey Hanı sanatçılarının Paris’teki sergisi muhteşem bir açılış törenine sahne oldu.

17 Ekim 2015 Cumartesi, 00:02
sanatci

Fransa’nın başkenti Paris’te faaliyet gösteren Hanımeli Derneği’nin daveti üzerine burada karma sergi açan Bursalı sanatkarlar gönülleri fethetti. Geçtiğimiz günlerde Paris Goussainville Belediye Başkanlığı sergi salonunda eserleri sergilenen Bursalı sanatçılar, ülke genelinde sanatseverlerin büyük ilgisi ile karşılaşmıştı. Bu defa Bursa Balibey Han sanatkarları, Paris’teki ikinci sergilerini “Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde açarak büyük bir başarıya imza attı.
Serginin açılış kokteyline Türk ve Fransız davetlilerin ilgisi büyük oldu. Renkli görüntülere sahne olan serginin açılışına yerli ve yabancı sanatseverlerin yanı sıra Paris Konsolosu Şaziye Sezer ve Hanımeli Dünya Kadınları Derneği Başkanı Pembe Hekimoğlu da katıldı. Balibey Hanı El Sanatları Çarşısı’nda faaliyet gösteren sanatkarların sergilediği tezhip, çini, filografi, cam boncuk ve gümüş işleme eserler Paris’teki yerli ve yabancı sanatseverlerden çok büyük ilgi gördü. Türkçe ve Fransızca yayın yapan TV ve radyo kanalları ile yazılı basın da Bursalı sanatkarlara geniş yer ayırdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>