Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Bursa’lı gence kabarık fatura Amerika’dan geldi

Bursalı gencin kredi kartı bilgileri çalındı…Amerika’da hesabından 800 liralık yemek yenildi

05 Temmuz 2016 Salı, 12:37
dolandirildi

Bursalı gencin kredi kartı bilgilerini kopyalayan dolandırıcılar, Amerika’da 45 dakika içerisinde 800 liralık gıda harcaması yaptı. Teravih namazına giderken evde bıraktığı telefonuna gelen harcama mesajlarını gördüğünde şaşkına dönen Abdullah Asa, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.
Edinilen bilgiye göre, Bursa’da bir fabrikada işçi olarak çalışan 29 yaşındaki Abdullah Asa, cep telefonunu Soğanlı Mahallesi’ndeki evinde bırakıp teravih namazını kılmak için camiye gitti. Namaz dönüşü cep telefonunu kontrol ettiğinde kendisine ait kredi kartıyla Amerika’da 6 ayrı iş yerinde 800 liralık alışveriş yapıldığına dair bilgi mesajını fark eden Asa, şaşkına döndü. Zaman geçirmeden ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayan Asa, yaşadığı olayı anlattı. Banka memurunun kredi kartı bilgilerinin kopyalanmış olabileceğini söylemesi üzerine banka genel müdürlüğünü dilekçe ile başvuran Abdullah Asa, savcılığa giderek dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Kredi kartıyla internet üzerinden alışveriş yapmadığını belirten Asa, “Bu tamamen bankanın kendi açığından kaynaklanıyor. Ben hiçbir alışveriş sitesinden alışveriş yapmadım. En son KPSS sınavına girmek için ÖSYM’ye kredi kartından para yatırdım. Bu bankanın kendi güvenliğiyle ilgili bir durum. Bankanın güvenlik açıklarını bulup bizim kartımızı ele geçirmiş olduklarını düşünüyorum. Kart bilgilerini ele geçiren dolandırıcılar 45 dakikada Amerika’da 800 liralık yemek yemiş, faturayı da bize yollamış. 800 liralık ne yediler bilmiyorum, bütün sülaleyi doyurdular herhalde” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>