Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursa’lı esnaftan Türk bayraklı kardeşlik vurgusu

Bursa’da, bir pide salonunda çalışanlar, Türk bayraklı tişört giyerek, Türkiye’de yaşayan bütün ırkların kardeşliğine dikkat çekti.

13 Eylül 2015 Pazar, 13:29
BURSALI ESNAFTAN TÜRK BAYRAKLI KARDEŞLİK VURGUSU

Bursa’da, bir pide salonunda çalışanlar, Türk bayraklı tişört giyerek, Türkiye’de yaşayan bütün ırkların kardeşliğine dikkat çekti.
Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki Kardeşler Pide Salonu’nda çalışanlar, son zamanlarda yaşanan provokasyonlara tepki gösterdi. Çalışanların Türk bayraklı tişört giyerek kardeşlik vurgusu yapmasını müşteriler de takdir etti. Çeşitli ırklardan çalışanı ve müşterisi olduğunu belirten dükkan sahibi Levent Yenigün, “Ben milliyetçi biriyim. Ama benim dükkanımdaki garson şefi Kürt ve aramızda hiçbir problem yok. Çalışanlarım arasında Laz’ı da var, Türk’ü de. Aynı şekilde müşterilerim de öyle. Zaten bu topraklarda yaşayanlar arasında böyle bir problem olmaz. Bizim aramızı dışarıdan bozmaya çalışıyorlar. Hepimizin aynı bayrak altında kardeşçe yaşadığını bütün dünyaya göstermek için Türk bayraklı tişörtlerimizi giyerek çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>