Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Bursalı Emir ilik nakliyle hayta tutundu…

Bursa’da, talasemi hastası 3 yaşındaki Adil Emir Avcı, Almanya’da bulunan uygun ilikle hayata tutundu.

14 Kasım 2015 Cumartesi, 13:14
emir

Talasemi hastalığı sebebiyle Bursa Dörtçelik Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören ve 6 aydır uygun ilik bekleyen Emir’e dün İstanbul’da ilik nakli yapıldı. Ailenin evlilik öncesi talasemi testi yaptırmadığı için taşıyıcı olduklarını bilmediğini belirten Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Dr. Elif Güler Kazancı, “Emir dünyaya geldikten sonra teşhis konulmuş. 3 yaşındaki Emir için uygun ilik aramaya devam edilirken, sevindirici haber yine Almanya’dan geldi. Nakil, bağışçının kök hücresinin tam uyumlu çıkmasıyla İstanbul’da özel bir hastanede yapıldı” dedi.
HETADER Yönetim Kurulu Başkanı Elif Güler Kazancı, hastaları ve aileleri erken dönemde ilik nakline yönlendirdiklerini söyledi. Dr. Kazancı, herkesi hem kan, hem de kök hücre bağışçısı olmaya davet ederek, çocukların sağlıklı ve kana bağlı bir hayattan kurtulmasına vesile olmaya çalıştıklarını belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>