Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Bursagaz her yıl 4 bin fidan dikiyor

23 Mart 2016 Çarşamba, 13:17
BURSAGAZ HER YIL 4 BİN FİDAN DİKİYOR BURSAGAZ BAŞLATTIĞI PROJEYLE ÇEVREYE VERDİĞİ ZARARI SIFIRA İNDİRİYOR

Bursagaz yılda 4 bin fidan dikerek, ürettiği emisyonları sıfırlayacak bir doğa desteğine imza atıyor.
Bursagaz, başlattığı ormanı projesi ile şirketin doğalgaz üretim, dağıtım ve operasyonel süreçlerinde çevreye salınan gazlar sebebiyle tabiatta oluşturduğu tahribatı asgariye indirmeyi hedefliyor. Bu proje ile her yıl yaklaşık 4 bin fidan diken Bursagaz, karbon nötr olmayı hedefleyerek bu faaliyet ile her 4 bin fidan dikimi ile 3 yıllık ürettiği emisyonlarını sıfırlayacak bir doğa desteğine adım atıyor. Fidan dikim etkinliğini 2015 yılında Nilüferköy lokasyonunda meydana gelen yangında zarar gören alanda gerçekleştiren Bursagaz, Sürdürülebilir Yaşam Platformu üyeleri ile kurumsal fayda oluşturma adına çalışmalarına devam ediyor.
Platformun sürdürülebilirlik gönüllerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte sürdürülebilirlik temasına değinen Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, iklim değişikliği ile mücadele için her yıl yaklaşık 4 bin fidan dikeceklerini ifade etti.

BURSAGAZ HER YIL 4 BİN FİDAN DİKİYOR BURSAGAZ BAŞLATTIĞI PROJEYLE ÇEVREYE VERDİĞİ ZARARI SIFIRA İNDİRİYOR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>