Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Hastanede klip çektiler…Sen kadınsın gel yaparsın…

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, Devlet Hastanesi tarafından kadınları normal doğuma özendirmek için klip çekildi. ‘Sen kadınsın, gel yaparsın’ adlı klipte hastane personeli rol aldı.

01 Mart 2016 Salı, 15:21
inegöl

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, Devlet Hastanesi tarafından kadınları normal doğuma özendirmek için klip çekildi. ‘Sen kadınsın, gel yaparsın’ adlı klipte hastane personeli rol aldı.
Anne dostu bir hastane olduklarını söyleyen Devlet Hastanesi Başhekimi ve CEO’su Dr. Hayrettin Göçmen, “Son dönemlerde Sağlık Bakanlığı normal doğuma teşvik edici kampanya başlattı. Geçen hafta Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun eşinin de iştirak ettiği bir organizasyonla ‘Doğum sahip çık’ kampanya başlatıldı. Normal doğumun ne kadar önemli olduğunu gösteren bir toplantı yapıldı. İnegöl Devlet Hastanesi olarak anne dostu hastaneyiz. Türkiye’de sadece 5 hastane de olan bir özelliğimiz var. Annenin gebeliğini öğrendiği günden itibaren doğumunun son safhasına kadar olan süreçte tamamen annenin yanında olan ve konforu anneyle beraber annenin lehine sağlayan bir anlayışın sonucu olarak anne dostu hastane unvanına sahibiz. Biz Türkiye’de dördüncü olan hastaneyiz” dedi.
Normal doğumu destekleyen Devlet Hastanesi olarak kendi ekipleri ile bir video klibi hazırladıklarını anlatan Göçmen, “Bu klibi Sağlık Bakanlığı’na sunduk. Oldukça ilgi gördü. Halkımızın bu klibi beğenmesi bizi mutlu etti. Yeniliklerin hastanesi olmaya devam edeceğiz. Normal doğumun olması için teknik eğitimlerin verildiği Türkiye’de tek hastaneyiz. Bu eğitimler hastanemizden bütün Türkiye’ye verilecek” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>