Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Bursa’dan Makedonya’ya büyük destek

Büyükşehir, yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılması için yardımlarına devam ediyor.

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 12:10
At least 15 people have died in heavy rain storm that hit Skopje

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Makedonya’da yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılması için yardımlarına devam ediyor.

BURSA’DAN MAKEDONYA’YA BÜYÜK DESTEK
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin ve Bursa’nın dostluk elini Makedonya’ya uzattığını söyledi. 3 itfaiye aracı, iş makineleri ve bir grup personeli selzedelerin evlerini yaşanabilir hale getirmeleri için Makedonya’ya uğurlayan Başkan Recep Altepe, Makedonya için kampanya başlattıklarını da hatırlatarak, “Makedonya’ya yardımlarımıza devam ediyoruz. Bilhassa Üsküp, Kumanova ve Hasanbeg gibi Müslüman nüfusun yaşadığı bölgelerde büyük zarar oldu. 20’nin üzerinde ölü var. İlk etapta Bursa’dan 4 TIR ihtiyaç malzemesi göndermiştik. Şu anda orada temizleme çalışmaları devam ediyor. bizden binaların temizlenip, yıkanması ve oturulabilir hale gelmesi konusunda destek istendi. Büyükşehir Belediyesi olarak 3 tane çok amaçlı modern itfaiye aracını ve iş makinesini bölgeye gönderiyoruz. 12 personelimiz de bölgede hizmet edecek” diye konuştu.
Altepe, bölgedeki evlerin ve binaların yeniden kullanılabilir hale gelmesi için yapılan yardımların ardından ev eşyası desteğinin de süreceğini kaydederek, “Bir yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan Marmara Belediyeler Birliği’ndeki belediyelerin de destekleriyle Makedonya’daki yaraları sarmaya çalışacağız. Dost kara günde belli olur” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>