Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Bursa’dan kardeşlik mitingine 30 otobüsle çıkarma

Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirilecek ‘Teröre hayır, kardeşliğe evet’ yürüyüşü için hazırlıklarını tamamlayan Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, yoğun katılımı ile ses getirecek.

16 Eylül 2015 Çarşamba, 11:21
memursen

25 bin üyesi ile Bursa’nın en fazla üyesine sahip sivil toplum kuruluşu olan Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, ‘Teröre hayır, kardeşliğe evet’ çağrısına sessiz kalmadı. 11 hizmet iş kolunun yönetim kurulu üyeleri ile yürüyüşle ilgili basın açıklaması düzenleyen Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, üyelerinin duyarlılığı ile Bursa’dan 30 aşkın otobüsle Ankara’ya gitmek için hazırlandıklarına dikkat çekti.

“ÜLKE İÇİN TARİHİ BİR GÜN OLACAK”
Basın açıklamasında şehitlere rahmet dileyerek başlayan Numan Şeker, Perşembe gününün Türkiye’de tarihi bir gün olacağını ifade ederek, şunları söyledi: “İlk defa Türkiye’de bu çapta böyle bir birliktelik gerçekleşecek, bu yüzden bu tavır önemli ve değerlidir. Bu duruşun bütün kitlelere hitap etmesi dolayısıyla Türkiye’de tarihi bir gün gerçekleşecek, yüz binler Ankara’da Sıhhiye Meydanı’nda birleşerek ortak bir tavır ortaya koyacak, teröre ‘hayır’ diyecek.”

“BİNLERCE ÜYEMİZ İLE SIHHİYE’DEYİZ”
Her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olmasıyla bilinen Memur-Sen’in ülkenin birliği bütünlüğü söz konusu olduğunda aynı yaklaşımı gösterdiğini belirten Şeker, “Türkiye’nin istikrarı noktasında yaşanan tüm kırılma anlarında ülkenin birlik ve bütünlüğüne sahip çıkmasıyla bilinen sendikamız, ‘Teröre hayır, kardeşliğe evet’ yürüyüşünde de elini taşın altına koymaktan çekinmedi. Al bayraklarla Sıhhiye Meydanı’nı dolduracak” dedi. Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği’nin gösterdiği özverili çalışmaları sendikanın en büyük destekçisi olduğunu hatırlatan Şeker, “2008’de gerçekleştirilen ‘Ortak Akıl Mitingi’nde Bursa’da yüz binleri nasıl buluşturduysak; kardeşliğimizi hedef alan, huzurumuza pusu kuranlara karşı binlerce üyemizle Sıhhiye’de dayanışma ve kardeşlik için yer alacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>