Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursa’dan dünyaya minik sevgi mesajı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Sukaypark’ta gerçekleştirilen 24 Nisan etkinliğinde, sevgi diliyle anlaşan çocuklar kardeşliğini dünyaya duyurdu.

24 Nisan 2015 Cuma, 16:49
0

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Engelli Hizmetleri Birimi desteğiyle, ‘Engeller Kalksın Adımlar Büyüsün’ sloganıyla, ROMMER Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen ‘4. Geleneksel Mutlu Adımlar Çocuk Şenliği’, Sukaypark’ta eğlenceli anlara imzasını attı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ardından 24 Nisan’da engelli çocuklar için düzenlenen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Muhsin Özlükurt’un hazır bulunduğu etkinliğe, Bursalı çocukların yanı sıra Azerbaycan, Tataristan ve Cezayir’den gelen çocuklar ile aileleri katıldı. Azerbaycan, Tataristan ve Cezayir’den yaklaşık 35 konuğun Bursa’da ağırlandığını söyleyen ROMMER Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Genel Koordinatörü ve Umuda Adım Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emel Yurdakoş, “Amacımız, çocukların kardeşliğini dünyaya duyurmaktır. 23 Nisan’da tüm çocuklarımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyor. Bizler 24 Nisan’da da engelli çocuklarımıza bayram coşkusunu yaşatalım istiyoruz. Çocuklarımız sevgi diliyle anlaşıyorlar” dedi.
Yurdakoş, programda, ‘doğum sırasındaki oksijensizlikten kaynaklanan beyin felci’ olarak açıklanabilen ‘Serebral Palsi’ hastalığını yaşayan çocuklara dikkati çekmek amacıyla da 500 adet balon uçurduklarını söyledi.
Karnaval tadında geçen programda mavi balon tiyatro tarafından gerçekleştirilen animasyonlar çocuklara neşeli anlar yaşattı. Gün boyu süren etkinlikte, ‘iki bavul dolusu’ adlı oyun sahnelendi, Bay Sihir’in illüzyon gösterisiyle çocuklar doyasıya eğlendi. Yüzleri boyanan çocuklar, pamuk şeker ve macuncuyla da eğlenceli anlar yaşadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>