Son Dakika
21 Ekim 2016 Cuma

Bursa’dan bayram hediyesi…

Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından yaraların sarılması için geçtiğimiz günlerde Hopa’ya yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, gelen talepler üzerine Arhavi’ye de 1 tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.

19 Eylül 2015 Cumartesi, 11:02
arhavi

Bursa’yı geleceğe taşıyacak yatırımları bir bir hayata geçirirken özellikle sosyal yardımlar konusunda da öncü belediye olmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından bölgedeki yaraların sarılması için yardım seferberliğine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hopa’ya yardım malzemesi gönderen Büyükşehir Belediyesi, Arhavi’den gelen yardım talepleri üzerine işadamlarının da sponsorluk desteğiyle yine bir TIR yardım topladı. Yatak, baza, kanepe, halı, çekyat ve ev eşyalarından oluşan yardım malzemeleri BUSKİ bahçesinde düzenlenen törenle Arhavi’ye uğurlandı.
Bursa’nın sosyal yardımlar konusunda da öncü ve örnek bir kent olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, özellikle doğal afetlerin ardından gerek Anadolu’ya gerekse tüm Osmanlı coğrafyasındaki kentlere ilk ulaşan belediye olduklarını hatırlattı. Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından da hemen çalışmalara başladıklarını dile getiren Altepe, “Birkaç gün önce Hopa’ya yardımlarımızı ulaştırdık. Arhavi’den de önemli bir talep geldi. Sponsor işadamlarımızın da desteğiyle şimdi de Arhavi’ye yardım gönderiyoruz. Bir anlamda onlara bayram hediyesi göndermiş oluyoruz. Talepler doğrultusunda yardımlarımız devam edecek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>