Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursa’dan Bayırbucak Türkleri’ne destek…

Memur-Sen Bursa Şubesi üyeleri, Suriye’de zulüm altında olan Bayırbucak Türkmenleri için bir araya geldi.

24 Kasım 2015 Salı, 16:30
bayir

Memur-Sen Bursa Şubesi üyeleri, Suriye’de zulüm altında olan Bayırbucak Türkmenleri için bir araya geldi.
Bayırbucak Türkmenlerinin katledilmesine Memur-Sen sessiz kalmadı. Türkmenlere destek için merkez Osmangazi ilçesindeki Orhangazi Parkı’nda toplanan grup, ellerinde, “Zalim Rusya, Suriye’den defol” yazılı pankart ve dövizlerle, Türk ve Türkmen bayraklarıyla sloganlar attı. Memur-Sen Bursa Şubesi Başkanı Numan Şeker’in konuşması sık sık, “Müslüman uyuma, kardeşine sahip çık”, “Zalim Esed hesap verecek” gibi sloganlarla kesildi.
Hedeflerinin dünyada bir insanın dahi öldürülmemesi olduğunu belirten Şeker, “Fransa’da insanlar katledilince bütün dünya ayağa kalkıyor, ancak katledilenler Müslüman olunca dünya sessizliğe bürünüyor. Türkmen Dağı’ndaki 35 bin Türkmen kardeşimiz Rus uçaklarıyla katliama maruz bırakılıyor. Rusya’nın Suriye’de soydaşı, dindaşı mı var? Suriye’ye sınırı mı var? Bunların hiçbiri yokken zalim Rusya Suriye’de ne arıyor?” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>