Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Bursa’dan Bayırbucak Türkleri’ne 7 TIR yardım

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde toplanan 6 TIR yardım malzemesi, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri için yola çıktı. Yıldırım Belediyesi de 1 TIR gıda yardımı yolladı

08 Aralık 2015 Salı, 15:26
tir

Bursa Büyükşehir Belediyesi, işadamları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan sağlanan yardımlarla doldurulan 6 TIR dolusu yardımı Bayırbucak Türkmenlerine gönderdi. Başta un olmak üzere, su, erzak, giyim ve battaniye dolusu TIR’ları yolcu etmek için Doğanbey Otoparkı’nda tören düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa her zaman böyle yardım faaliyetlerini sahipleniyor. Başta Bayırbucak Türkmenleri olmak üzere Suriye’deki bütün bölgelere yardımlarımız sürüyor. Bugün de Hayrat Vakfı ile birlikte 6 TIR yardım yola çıkıyor. Kardeşlik zor günlerde belli olur. Bizde kardeş ve dost olduğumuzu Suriye’deki kardeşlerimize her zaman gösteriyoruz. Bir yandan milyonlarca insanı Türkiye’de ağırlarken, bir yandan da Suriye’de üzerlerine bombaların yağdığı dostlarımız, kardeşlerimiz ve akrabalarımıza sahip çıkıyoruz. Savaş bitip, bölgede hayat normale dönene kadar yardımların devam edecek. Çünkü kış mevsiminin gelmesiyle Suriye’deki düşmanın da saldırıları artmaya başladı” diye konuştu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür eden Hayrat Vakfı Bursa Temsilcisi Muhammed Bostan, “Suriye’de bu zulüm başlayalı yardımlarımız her geçen gün artarak devam ediyor. Buradan giden yardımları oradaki gönüllü arkadaşlarımız gerçekleştiriyor” dedi.

YILDIRIMDAN GIDA YARDIMI
Yıldırım Belediyesi, Suriye’de zor şartlar altında hayat mücadelelerini sürdüren Bayırbucak Türkmenleri’ne TIR dolusu gıda yardımı gönderdi.
Sosyal belediyecilikte örnek çalışmalara devam eden Yıldırım Belediyesi’nin şefkat eli Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri’ne uzandı. Belediye tarafından başlatılan yardım kampanyası sonucu bir TIR dolusu gıda malzemesi dualarla yola çıktı. Eğitim Caddesinden uğurlanan TIR’lar için düzenlenen törende konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Elimizden geldiği kadar maddi manevi yardımda bulunacağız. Bu gün biz de bir tırımızı gönderiyoruz. Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize orada bu gıda yardımlarını teslim edeceğiz. Belki semboliktir ama o mazlumlar bizim de yüreğimizdedir. Biz de onlarla aynı duyguları paylaşıyoruz. Yardım kampanyalarımıza devam edeceğiz. Nerede bir mazlum varsa, gerekirse bir lokma ekmeğimizi de paylaşarak onlara yardımcı olmayı biz mutluluk kabul ediyoruz. Büyük bir dava şuuruyla bunu düşünüyoruz” diye konuştu.
Törenin ardından hareket eden TIR’lar Suriye’ye doğru yola çıktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>