Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Bursa’dan başlayacak avukatların yürüyüşü iptal

Bursa’dan İzmir’e, Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından 2 bin avukatın katılımıyla düzenlenecek olan ‘Türkiye Adaletini Arıyor’ yürüyüşü, provokasyon ve can güvenliğini sağlayamama endişesiyle iptal edildi.

06 Nisan 2015 Pazartesi, 16:34
1

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Bursa’dan başlayacak olan yürüyüşün iptal edildiğini, sadece 11 Nisan Cumartesi günü İzmir’de miting yapılacağını duyurdu. TBB’ye yürüyüşle ilgili birtakım bilgiler geldiğini ifade eden Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, “Ortamın gerginliği, yüksek provokasyon endişesi ve o kadar insanın sorumluluğu var. Türkiye Barolar Birliği tarafından tertip edilen yürüyüşü proje olarak sunmuştuk. Bursa’dan Mustafakemalpaşa’ya kadar olan bölüm bizim sorumluluğumuzda olacaktı. Sonra sırasıyla Balıkesir, Manisa ve İzmir Barosu denetiminde yürüyüş devam edecekti. Yalnız avukatlar değil, vatandaşlar da yürüyüşe katılacaktı. Yürüyüş sırasında, insanların can güvenliği konusunda kaygı verici durumlar olabilir düşüncesiyle yürüyüş iptal edildi” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>