Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’dan 15 TIR bayram hediyesi

30 Haziran 2016 Perşembe, 00:50
suriye yardim tiri

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa İHH İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen organizasyonda 15 TIR dolusu yardım malzemesi Suriye´deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere bölgeye gönderildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 6 yıldır bölgede devam eder katliamın bir ön önce durmasını dilerken, “Bu süreçte bize düşen de onlara moral vermek, kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri için destek sağlamak” dedi. Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaplan, Bursa’dan 55’inci yardım TIR’ının yola çıktığı belirterek, “Suriye sınırında her gün 1 milyon adet ekmek ürettiklerini ve 60 bir kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu kolay bir iş değil, katkı veren tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bursa İHH İnsani Yardım Derneği’nin organizasyonunda Büyükşehir Belediyesi, Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED), Bursa Kültür AŞ, Asır Eğitim Kültür Gençlik ve Yardımlaşma Derneği (ASIR-DER) ile Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) katkılarıyla hazırlanan 15 adet yardım TIR’ının Suriye’ye uğurlanması için Doğanbey Otoparkında tören düzenlendi. Savaşın çıktığı ilk günden beri bölgeye yardım desteğini sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Suriye´de herkesin içini acıtan bir savaş yaşanıyor. Bursa İHH İnsani Yardım Derneği, Suriye´deki savaş mağdurlarına çok önemli desteklerde bulunuyor. Sadece bu ramazan ayında giden yardım TIR’ı sayısı 55´i buldu. Bu yardım TIR’larının Ramazan Bayramı öncesi gidecek olması da ayrıca sevindirici. Oradaki savaş mağdurlarının yarasına bir nebze merhem olabiliyorsak ne mutlu bize. Tek dileğimiz bu savaşın bir an önce durması. Akan kanın bir an önce durması. Bu süreçte bize düşen de onlara moral vermek, kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri için destek sağlamak” diye konuştu.

Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaplan da Ramazan ayı öncesinde bölgeye 60 yardım TIR’ı göndermeyi kendilerine hedef olarak belirlediklerini ve bugün gönderilen 15 TIR’la birlikte toplamda 55 yardım TIR’ına ulaştıklarını belirtti. Hayırseverlerin destekleriyle bayrama kadar 60 sayısına ulaşmak istediklerini belirten Kaplan, “Büyükşehir Belediyemiz ve hayırseverlerimiz savaşın çıktığı ilk günden beri desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Bugün de gıda malzemesi ile BEKSİAD’ın temin ettiği çocuklar için bayramlık kıyafetleri bölgeye gönderiyoruz. Gerçekten önemli işler yapılıyor. Yardım TIR’larının yanında Suriye sınırında her gün 1 milyon adet ekmek üretiyoruz. Yine her gün 60 bin kişiye sıcak yemek veriyoruz. Bu konuda katkılarını esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından 15 adet yardım TIR’ı dualar eşliğinde Suriye’ye doğru uğurlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>