Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Bursa’dan 1310 kilometre öteye yardım eli

917 kez izlendi, 05 Aralık 2015 Cumartesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, 1310 kilometre ötedeki Artvin’in Hopa, Borçka ve Murgul ilçelerinde etkili olan yağış nedeniyle mağdur olan vatandaşlar için hazırlanan malzemelerin yer aldığı tır Borçka’ya gönderildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yardım eli bu kez Artvin’e uzandı. Artvin’in Hopa, Borçka ve Murgul ilçelerinde etkili olan yağış nedeniyle mağdur olan vatandaşlar için Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan malzemelerin yer aldığı yardım tırı Borçka’ya gönderildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Doğanbey Otoparkı’ndan Borçka’ya uğurlanan tırla ilgili yaptığı açıklamada, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak uzanabildiğimiz her yere ulaşmaya, dostlarımıza yardım elimizi uzatmaya gayret ediyoruz” dedi. Hem yurtdışı hem de yurtiçinde yardımda ihtiyaç duyanların yanlarında olduklarını anlatan Başkan Altepe, “Geçtiğimiz günlerde Artvin’de Borçka ve civarında önemli bir sel felaketi yaşandı. Özellikle iklim koşullarının değişmesiyle yaşanan ani felaketlerle zaman zaman karşılaşabiliyoruz. Borçka’da yaşanan sel de büyük sıkıntılara yol açmış, büyük tahribatlar oluşturmuştu. Bizler de oradaki dostlarımızın sıkıntılarına ortak oluyor, desteğimizi gösteriyoruz” diye konuştu.

Desteğe devam
Borçka’ya daha önce de acil olarak malzeme desteği sağlandığını belirten Başkan Altepe, “Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan’ın talepleri doğrultusunda çekyat, yatak, yastık, yorgan, nevresim takımı, battaniye, halı ve tulum çizme gibi malzemelerden oluşan tırı uğurluyoruz. Bu malzemeler yarın Borçka’da belediye tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmış olacak. Bizler de Bursa olarak onların yanında olduğumuzu bu şekilde göstermiş oluyoruz” dedi.
Başkan Altepe, talepler doğrultusunda desteğin devam edebileceğini sözlerine ekledi. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise açıklamasında, “Bursa, 81 ilden insanın yaşadığı çok güzel bir coğrafya ve bünyesinde yaşayan herkesin memleketine elini uzatabilen büyük bir şehir. Sadece adı değil kendi de büyük bir şehir. Artvin’de yaşanan selden mağdur olan vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi’nin yardım elini uzatıyor olması önemli. Sadece bugünlük değil, devamının da geleceğine inanıyoruz. Çünkü nerede bir mağdur varsa Bursa, Payitaht şehir olmanın, kültür ve medeniyet şehri olmanın gereğini yerine getiriyor” diyerek Borçkalılara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Daha sonra yardım malzemeleriyle dolu tır Artvin Borçka’ya uğurlandı.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>