Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Bursa’daki dev sağlık üssüne imza yarın atılıyor

Türkiye’nin en modern Onkoloji Hastanesi’nin Devlet Hastanesi ile birleştirilmesi yönündeki düğümün çözülmesinin ardından Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, dev bir sağlık üssü olarak planlanan Acemler’deki Merkez Komutanlığı’nın arazisine taşınacak.

03 Temmuz 2015 Cuma, 12:58
kanser hastasi doktor

Ali Osman Sönmez’in 22 yıl önce Bursa’ya armağan ettiği Türkiye’nin en modern Onkoloji Hastanesi’nin Devlet Hastanesi ile birleştirilmesi yönündeki düğüm çözüldü. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun “Hayırseverin rızası olmadan o birleştirme olmayacak” diyerek, tartışmaya son noktayı koymasının ardından, Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’yle ilgili yeni gelişmeler de ortaya çıkmaya başladı.

ACEMLER’E TAŞINACAK

Bursa başta olmak üzere bölgedeki kanser hastalarının tedavilerinde önemli bir işlevi olan Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, dev bir sağlık üssü olarak planlanan Acemler’deki Merkez Komutanlığı’nın arazisine taşınacak. Çekirge Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak planlanan 129 dönümlük araziye Onkoloji Hastanesi de taşınacak. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez ile yarın imzalayacakları protokol için ise Ankara’ya talimatlarını verdi.

HASTALAR SEVİNÇLE KARŞILADI

226 odalı Onkoloji Hastanesi, yalnızca Bursa’dan değil Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Denizli ve Çanakkale başta olmak üzere yurdun pek çok yerinden hasta kabul ediyor. 2015 yılının ilk 5 ayında ayakta 105 bin 122 hasta başvururken, 4 bin 449 hasta ise yatarak tedavi gördü. 2015 yılında 2 bin 717 kişinin ameliyat olduğu hastanede acil polikliniğine başvuran kişi sayısı da 7 bini aşıyor. Bu rakamlara bakıldığında Ali Osman Sönmez Hastanesi’nin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Her gün yüzlerce hastanın tedavi olmak için gittiği hastanenin büyütülmesi kararını hasta ve hasta yakınları sevinçle karşıladı.

Kaynak. Bursa Hakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>