Bursa’daki bu berber diğerlerinden çok farklı

Bursa’da bir erkek kuaförü, müşterilerine masaj ve duş hizmeti vermeye başladı.

21 Eylül 2015 Pazartesi, 11:14
berber

Saatçiler Çarşısı’nda hizmet veren Pırlanta Kuaför, müşterilerine saç ve sakal tıraşının yanı sıra duş ve masaj hizmeti de veriyor. Diğer kuaförlere nazaran sıra dışı bir yeniliğe imza atan 45 yıllık berber Muhittin Laleci, masaj eğitimi aldığını söyledi. Dedesinden kalan mesleği devam ettirdiğini ifade eden Laleci, “Ben 7 yaşından beri bu işi yapıyorum. Dedemin yanında bu mesleği öğrendim. Zamanında dedem mahallenin sağlıkçısı gibiydi. Sünnetten tutun, kızların kulaklarının delinmesine kadar birçok işi yapardı. Ama daha sonra berberlik sadece saç ve sakal kesme işine döndü. Ben dedemden gördüğüm berberliği bir nebze olsun yaşatmak için böyle bir hizmet başlattım. Bir kişi saç ve sakal tıraşından masaj ve duşuna kadar bütün hizmetleri alıp 1,5 saatte buradan huzurlu bir şekilde ayrılıyor” dedi.
Her berber salonunda sakal tıraşından sonra yüz masajı yapıldığına dikkat çeken Laleci, “Ben yüz masajı ve klasik masaj yapabilmek için fizik tedavi eğitimi aldım. 45 günlük eğitimin yanı sıra imtihanlara girerek yasal dokunma belgesi aldım” diye konuştu.

masaj

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>