Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Bursa’da zafer coşkusu

30 Ağustos 2015 Pazar, 16:57
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BURSA’DA KUTLANDI

Bursa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıl dönümü kutlandı.Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasıyla başlanan tören Çarşamba Valilik binasında devam etti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ile protokolün tebriklerini kabul etti. Daha sonra heyet Işıklar Askeri Hava Lisesine geçti. Karaloğlu ile Altepe, tören aracıyla asker, protokol ve vatandaşların bayramını kutladı.
Törenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, “Bu bir bağımsızlık mücadelesidir. Emperyalist güçlere karşı yapılan Büyük Önder Mustafa Kemal önderliğinde ‘Ya istiklal ya ölüm’ dediği 30 Ağustos, bağımsızlığımızı özgürlüğümüzü tescillediğimiz bir gündür. Gençlerimizin bu ruha sahip çıkması ve geleceğe güvenle bakacağımız bir bayram olarak değerlendirmek isterim. Milletimizin bayramı kutlu olsun” dedi.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BURSA’DA KUTLANDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BURSA’DA KUTLANDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BURSA’DA KUTLANDI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>