Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Balkan Güreş Şampiyonası 24 yıl sonra hayat buldu..

356 kez izlendi, 23 Ekim 2015 Cuma

Bursa’da Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası 24 yıl aradan sonra yeniden hayat buldu.

Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası’nın açılışı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun iştirakiyle Yunus Emre Spor Kompleksi’nde yapıldı. 23-25 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek şampiyonaya, Türkiye, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Yunanistan, Romanya, Karadağ ve Hırvatistan’dan 184 sporcu katılıyor. 24 yıl aradan sonra yapılan şampiyona, Yıldırım Belediyesi ile Türkiye Güreş Federasyonu’nun iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. Şampiyonanın açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’nın güçlü bir altyapısı olduğunu söyledi. Bursa’nın Balkanlar için ayrı bir anlamı ve değeri olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, “Güreş önemli bir spordur. Bu sporun Türk milletindeki yeri ayrı ve değerlidir. Bursamızın ev sahipliği Bursalılar için anlamlı ve değerlidir. Önümüzdeki dönemde Bursa’yı balkan ülkeleri başkenti yapmayı planlıyoruz. Bunun çalışmalarını başlattık. Bursa’nın altyapısı ve vizyonu var” dedi.
Türkiye’nin tanıtımı açısından bu şampiyonayı önemsediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise, “Bu şampiyonada emeği geçenler var. Güreş Federasyonu Başkanımıza teşekkür ediyorum. Şampiyonanın centilmenlik içerisinde sonuçlanmasını ve buradan ayrılan misafirlerimizin güzel temennilerle şehrimizden ayrılmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından yapılan müsabakalarla şampiyonanın açılışı gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>