Bursa’da yeni uygulama…Sizin de aracınız çekilebilir

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, şehir merkezinde yanlış parklanma yapan araçların toplanacağı yönündeki uyarısına kulak vermeyen sürücülerin araçları otoparka çekildi.

18 Kasım 2015 Çarşamba, 18:34
cekici

Bursa’da şehir içi ulaşıma nefes aldıracak çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili denetim ve faaliyetlerine de aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BURBAK’ın Bursa Trafik Vakfı işbirliğiyle yürüttüğü uygulamaya göre, ‘Çekilen Araçlar Otoparkı’ faaliyete geçti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu’nun 28.08.2015 tarih 2015/411 no’lu kararı ile uygulamaya konularak faaliyetine başlayan otopark ile Bursa trafiğinde oluşan hatalı parklanmaların önüne geçilmesi, ana caddelerdeki trafik akışının rahatlatılması, kaza yapmış ve trafiği engelleyen araçların kaza yerinden uzaklaştırılması ve trafikten men edilmiş araçların muhafazası hedefleniyor.
Bursa Denetleme Şube Müdürlüğü’nün denetiminde Bursa Trafik Vakfı ve BURBAK’ın ortaklaşa faaliyetleriyle sürdürülen çalışmalarda halen 4 çekici araç kullanılıyor. Günde ortalama 30-40 aracın otoparka çekildiğini belirten yetkililer, 31 Ekim – 17 Kasım tarihleri arasında ise 450 aracın yanlış parklanması durumuna müdahale edildiğini bildirdi. Uygulamanın ilave çekicilerle artacağını bildiren yetkililer, İl Emniyet Müdürlüğü’nün de desteğiyle kentte yanlış parklanmadan dolayı yaşanan sorunlarda olumlu gelişmeler yaşandığını da ifade etti. Haşim İşcan Caddesi’ndeki Doğanbey Burbak Otoparkı’ndaki ‘Çekilen Araçlar Otoparkı’na alınan araçlarla ilgili işlemler de yine aynı noktada gerçekleştiriliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>