Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Bursa’da yapılacak travesti gay ve lezbiyen yürüyüşüne büyük tepki

Mustazaflar Cemiyeti Bursa Şubesi, LGBTİ’lilerin Bursa’da düzenlemeyi planladıkları sözde onur yürüyüşüne sert tepki göstererek, yürüyüşün provokasyon amaçlı olduğunu ifade etti.

09 Temmuz 2015 Perşembe, 14:38
travesti

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Mustazalar Cemiyeti Bursa Şubesi’nden LGBTİ’li gurupların 11 Temmuz Cumartesi günü düzenlemeyi planladıkları yürüyüşe sert tepki geldi. Sözde onur yürüyüşü olarak düzenlenecek eylemin kışkırtma amaçlı oldu vurgulandı.
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda yapılması planlanan yürüyüşe Mustazaflar Cemiyeti Bursa Şubesi Başkanı ve Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörü Cemil Genç, yaptığı bir açıklamayla sert tepki gösterdi.

SÖZDE ONUR YÜRÜYÜŞÜ İSLAMA HAKARET YÜRÜYÜŞÜNE DÖNÜŞTÜ
İstanbul’da yapılan sözde onur yürüyüşünün tüm yönleriyle İslam’a hakaret yürüyüşüne dönüştüğünü ifade eden Genç, yürüyüşte çok çirkin manzaraların sergilendiğini söyledi. Söz konusu yürüyüşte maneviyatın yoğun olduğu bir ayda toplumun inanç değerleriyle uyuşmayan bir takım hal ve hareketlerin ortaya konduğunu anlatan Genç, “Bursa’da da Cumartesi günü, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda böyle bir yürüyüşün duyumunu aldık. Ve biz bu yürüyüşün tamamen provokasyon amaçlı olduğunu düşünüyoruz. Ramazan ayı gibi toplumumuzun inanç duygularının daha bir hassaslaştığı bir ayda bu tür inançlarımızla bağdaşmayan bu hal ve hareketlerin sergilenmesi kesinlikle masumca değildir. Ve biz bu organizenin provokasyon amaçlı olduğunu ve bu yürüyüşün kesinlikle iptal edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.”diye konuştu.
Lût Kavmi’nin helak olma sebebini anlatan Genç, “Helak olan kavmin günümüzdeki temsilcisi olmaya soyunan LGBTİ’li guruplara destek veren kimi siyasi partiler de bilmelidir ki Lût kavminde helak olanlar sadece bu işi yapanlar değildi. Allah-u Teâlâ o kavimde bu çirkin işi yapanlara engel olmayanları da helak etti. Yapılan ahlaksızlığa sessiz kalanlar ve destek verenler de ahirette bunun hesabını vereceklerdir.” şeklinde konuştu.
Genç, Bursa halkını ve Bursa’da bulunan sivil toplum kuruluşlarını söz konusu yürüyüşe tepki vermeye çağırdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>