Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bursa’da üretildi ama Bursa’da yok…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarına bisiklet taşıma aparatı ekledi. Artık yolcu bisikletini toplu ulaşım aracıyla istediği yere götürebilecek.

08 Ekim 2015 Perşembe, 12:42
bisiklet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ulaşım ağına ekleyeceği 200 adet doğal gazlı otobüslerine dikkat çekici bir özellik ekledi. Yeni otobüslerin önemli bir bölümünde bisiklet aparatı yer alıyor. Türkiye’de ilk olduğu ifade edilen uygulamada otobüslerin önünde bulunan aparatlara aynı anda iki bisiklet birden konulabilecek. Böylece yolcu nereye giderse bisikleti de kendisiyle beraber gelebilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akıllı Bisiklet Sistemi(KOBİS) ile bisiklet kullanımını artırmayı hedeflerken böylece ulaşımda bisiklet entegrasyonu da sağlayacak.
Büyükşehir Belediyesinin Bursa’daki yüklenici firmadan satın aldığı obüslerin çevreci olduğu ve 80 kişilik kapasiteye sahip olduğu biliniyor. Ayrıca bisiklet taşıma aparatına sahip ilk otobüslerin Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade ediliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>