Bursa’da teröre tepki…

Ankara’da meydana gelen bombalı saldırının ardından Bursa’da da teröre tepki eylemi düzenlendi.

12 Ekim 2015 Pazartesi, 16:54
kent meydani aciklama

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB)’nin Ankara’da düzenlediği ‘Emek Barış ve Demokrasi Mitingi’nde meydana gelen saldırı Bursa’da da kınandı. DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin öncülüğünde Kent Meydanı AVM’nin önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişilik grup, bombalı saldırılarda hayatını kaybedenlerin resimleri bulunan pankartlar, sloganlar, alkışlar ve ıslıklar eşliğinde Fevzi Çakmak’tan Fomara Meydanı’na yürüyüp basın açıklaması yaptı. Grubun yürüyüşü sırasında trafik tek yönlü olarak devam ettirildi. Bazı araç sürücüleri eylemcilere korna çalarak destek oldu.
Grup adına basın açıklaması yapan Bursa KESK Şubeler Platformu Sözcüsü Süleyman Ayyılmaz, “Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Türkiye’nin dört bir yanından taleplerimizi haykırmak, işçilerin, işsizlerin, mağdurların sesini duyurmak, ‘savaşa inat barış hemen şimdi’ demek için gelmiştik. Türkülerimizle, halaylarımızla, pankart ve sloganlarımızla, coşkuyla miting alanına yürüyüşümüz başlarken patlattılar bombaları. Türkiye’nin göbeğinde, başkentte, Ankara Garı’nın önünde patlattılar. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız” ifadelerinde bulundu.
Eylemci kalabalık, Fomara Meydanı’nda yaptığı saygı duruşu ve basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>