Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bursa’da tehlikeli gerginlik

703 kez izlendi, 22 Temmuz 2015 Çarşamba

Suruç’ta 32 kişinin öldüğü patlamada hayatını kaybeden HDP Bursa milletvekili adayının eşi Ferdane Kılıç ve oğlu Nartan Kılıç için düzenlenen törende bozkurt işareti yapan gençlere saldıran HDP’lileri polis engelledi.

Ferdane Kılıç ve oğlu Nartan Kılıç’ın cenazeleri, HDP Bursa İl Başkanlığı önünde yapılan törenin ardından Ataevlerde’deki evlerine götürülmek üzere cenaze aracına yüklendi. Konvoy eşliğinde cenazeler götürülürken, zafer işareti yapan kortejdekilere İzmir yolu üzerinde bir araçtan bozkurt işareti yapılması ortalığı karıştırdı. Acemler’de bozkurt işareti yapan gençler linç edilmek istendi. Olaya konvoyda bulunan çelik kuvvet müdahale etti. Camları kırılan araçtaki gençler gaza basıp hızla uzaklaşarak saldırıdan kurtuldu. Öfkeli kalabalığı çevik kuvvet sakinleştirirken, cenaze konvoyu daha sonra yoluna devam etti.

kavga

TÖREN DÜZENLENDİ
Suruç’taki patlamada hayatını kaybeden HDP Bursa milletvekili adayının eşi ve oğlu için şehir merkezinde tören düzenlendi.
Suruç’ta 32 kişinin öldüğü patlamada hayatını kaybeden HDP Bursa milletvekili adayının eşi Ferdane Kılıç ve oğlu Nartan Kılıç için tören düzenlendi. Anne Ferdane Kılıç’ın tabutuna Abhazya, oğlu Nartan’ın tabutuna ise Adige bayrağı asıldı. Eşini ve oğlunu kaybeden Metin Kılıç, törene,patlamadan hafif yara alarak kurtulan kızı Sinem Kılıç’la birlikte katıldı. Yakınlarının tabutunu omuzlayan baba-kız, metanetlerini korumakta güçlük çekti. Sinem Kılıç, ağabeyinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Acemler Merkez Gasılhanesi’nden alınan cenazeler, geniş güvenlik tedbirleri altında tören için HDP Bursa İl Başkanlığı önüne getirildi. Törenin yapılacağı Fomara Meydanı’nın ve cenazenin geliş güzergahındaki yollar kapatıldı.
Alkışlarla HDP il binasının önüne getirilen cenazeler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Ferdane Kılıç ve Nartan adına bir yakını konuşma yaptı. HDP Bursa Milletvekili Asiye Kolçak, parti meclis üyesi olan Ferdane ve oğlu Nartan Kılıç’ın kanının yerde kalmayacağı söylerken, duygulu anlar yaşadı.
Konuşmaların ardından cenazeler, araçtan tören alanına indirildi. Baba Metin ve kızı Sinem Kılıç, tabutları taşıdıktan sonra kortejin önüne geçti. Grubun, “Unutmayacağız, unutturmayacağız” şeklinde pankart açması dikkat çekti. Törene CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da katıldı.

CENAZE TÖRENİ

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>