Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Bursa’da tarihi skandal

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 400 yıllık tarihi Sinan Paşa Külliyesi’nin restorasyon çalışmasında tarihi duvarın yıkılımasına vatandaşlar tepki gösterdi.

22 Haziran 2015 Pazartesi, 18:33
SİNANPASA

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir firmaya yaptırılan restorasyon çalışmasında, 400 yıllık tarihi Sinan Paşa Külliyesi’nin duvarının yıkılıp, araçların geçmesi için kapı yapılmasına vatandaşlar tepki gösterdi.
Yapılan çalışmalarda ‘ben yaptım oldu’ mantığı güdüldüğünü savunan CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse, “Kimin ne iş yaptığını denetleyen yok. Gecekondu yapılır gibi restorasyon olur mu? Ecdat emaneti böylesi eserlerin bu şekilde restorasyon adı altında heba edilmesine karşıyız. Yetkililerin bir an önce bu çirkinliği ortadan kaldırmasını bekliyoruz. Böyle bir restorasyon olmaz. Bir yandan güzellikleri çıkartacağız derken, diğer yandan 400 yıllık tarihi duvarın yıkılmasının bir mantığı olamaz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>