Son Dakika
21 Ekim 2016 Cuma

Bursa’da şok… 20 kesik baş bulundu

Bursa-Keles yolu 40. kilometre yakınlarında dere kenarında 20’ye yakın kesik at başı bulundu.

14 Ağustos 2015 Cuma, 16:55
at eti op

Civar köydeki vatandaşların ihbarı üzerine belediye veteriner ekipleri, Nilüfer barajına giden dere kenarında çok sayıda at kafasına rastladı. Veteriner ekiplerinin temizlik çalışmasıyla yeni kesildiği anlaşılan atların kafaları araçlara yüklenerek, imha edilmek üzere Bursa’ya getirildi. Vatandaşların 153 hattına ihbarından sonra belediye ekipleri Keles yolu Kozbudaklar Köyü yol ayrımına yakın bir noktada dere kenarında çok sayıda at kafası buldu. Yapılan çalışmayla hayvan artıkları temizlendi. Durumdan haberdar olan vatandaşlar bölgede sıklıkla at ve eşek kesimlerinin yapıldığını belirterek, “Son zamanda bunlarda artış göründü. At ve eşek kafası ile karşılaşmaya başladık. Bursa’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün çok sıkı takiplerde bulunması gerekiyor. Özellikle dağ bölgesinden şehre girişlerinde mahalli denetimlerle çok sıkı kontrol altında tutulması gerekiyor” dediler.
At ve eşek etlerinin genellikle ucuz sucuk imalatında tüketildiği, marka önemsenmeyen büfelerde de diğer kırmızı etlerle karıştırıldığı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>