Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bursa’da şifa dağıtıyorlar

Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi, bir ay içerisinde 3 bin 155’i acil servis hastası olmak üzere toplam 8 bin 141 vatandaşa sağlık hizmeti verdi.

23 Temmuz 2015 Perşembe, 12:20
doktor çocuk

Yıldırım Belediyesi her alanda olduğu gibi sağlıkta da öncü hizmetler gerçekleştirmeye devam ediyor. Sosyal belediyecilikte örnek atılımlar yapan Yıldırım Belediyesi, Yıldırım Tıp Merkezi sağlık polikliniklerinde sunduğu tedavi hizmetleriyle vatandaşın yanında oluyor. Acil polikliniğinde son bir ayda 3 bin 155 hastaya hizmet veren Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi, çocuk polikliniğinde 618, kadın hastalıkları ve doğum polikliniğinde 414, kulak-burun-boğaz polikliniğinde 414, göz polikliniğinde 123, radyoloji polikliniğinde 199, dahiliye polikliniğinde 317, diş polikliniğinde 211 ve genel hastalıklar polikliniğinde 223 olmak üzere toplam 5 bin 674 hastaya şifa dağıttı. Ayrıca, Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi Laboratuvarı’nda da 2 bin 467 tetkik yapıldı.
“EN ÖNEMLİSİ İNSAN SAĞLIĞI”
İnsan sağlığının her şeyden önce geldiğinin altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi, uzman kadrosu ile hemşehrilerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermek için çalışıyor. Amacımız en modern tıbbi cihazlarla vatandaşlarımızı sağlığına kavuşturmak. Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ öğüdü ışığında halkın sağlığına önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.
Yıldırım Belediyesi’nin son bir ayda 107 ücretsiz defin hizmeti gerçekleştirdiğini de belirten Başkan Edebali, “Vatandaşlarımızdan cenazesi olanlara bu en kederli günlerinde de tüm işlemleri ücretsiz olarak sağlıyoruz. Öte yandan kendi imkânlarıyla naklini gerçekleştiremeyen 106 vatandaşlarımızın hasta nakil hizmetimizle ihtiyaçlarına cevap verdik. Birlik, beraberlik ve dayanışma kültürü bizlere kadim medeniyetimizin bir mirasıdır.” diye konuştu.
Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi’ne 444 16 02 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>