Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bursa’da sahte savcı ve sahte polis tuzağı

Sahte savcı ve sahte polisler boş durmuyor. Bursalılar siz siz olun bu tuzaklara düşmeyin

20 Mayıs 2016 Cuma, 10:44
sahtesine-para-verdi-gercek-polise-inanmadi (1)

Bursa’da kendisini polis olarak tanıtıp hesaplarının terör örgütünün eline geçtiği bahanesiyle kandırdığı kişinin kapısına kadar giden dolandırıcı, ev sahibinin “polis kimliğini göster” demesi üzerine kaçtı.
Edinilen bilgiye göre, Mudanya ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde ikamet eden N.Z. (52) isimli bayanının cep telefonundan arayıp kendisini polis olarak tanıtan kimliği belirsiz dolandırıcı, “bankada bulunan tüm hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini” şahısları yakalamak üzere olduklarını belirterek N.Z.’den “bankada ne kadar parası varsa evine gelecek olan polis memuruna vermesini” istedi. Bunun üzerine bankaya giden N.Z. hesabında bulunan 15 Bin Euro’yu çekip eve geldi.
Bir süre sonra eve gelen dolandırıcı çetesinden bir kişi, parayı kendisine vermesi gerektiğini söyledi. Ancak şahsın hareketlerinden şüphelenen N.Z., sahte polisten polis kimliğini göstermesini istedi. Polis kimliğini gösteremeyen dolandırıcı önce alakasız cevaplar vermeye başladı. Daha sonra N.Z.’nin “155 arayacağım” demesi üzerine kaçarak uzaklaştı. Elindeki parayla birlikte polis merkezine giden N.Z. dolandırılmak istendiğini, gerçek polislerden öğrenince anlayınca kimliği belirsiz dolandırıcıdan şikayetçi oldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

SAHTE SAVCIYA İNANDI.. PARAYI YATIRDI
Bursa’da sahte savcı, cinayeti aydınlatmak üzere olduğu yalanıyla kandırdığı vatandaşın 25 bin 600 lirasını dolandırdı.
Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi İlçesi’nde ikamet eden V.A.’yı cep telefonundan arayıp kendisini savcı olarak tanıtan kimliği belirsiz dolandırıcı bir cinayeti aydınlatmak üzere olduğunu belirterek V.A.’dan yardım etmesini istedi. Telefonda kandırdığı yaşlı adamın bankadaki hesabından 50 bin lira çekmesini sağlayıp 25 bin lirasını kendi hesabına yatırtan sahte savcı, paranın hesaba geçmesinin ardından telefonu kapatıp bir daha da açmadı. Dolandırıldığını anlayan V.A. polis merkezine gidip şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>