Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursa’da saatler 09.05’i gösterdiğinde…

Bursa’da saatler 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenlerle vatandaş ne yapacağını şaşırdı. Bazı vatandaşlar araçlarından inip saygı duruşunda bulunurken, bazılarının araçlarını durdurmaması karışıklığa sebep oldu.

10 Kasım 2015 Salı, 10:44
saygi durusu

Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybetmesinin 77. yıl dönümünde saat 09.05 geçe Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bursa’da da hayat durdu. İşine gitmek için acele eden vatandaş, okula geç kalan öğrenci, dükkanını açmaya çalışan esnaf, temizlik görevlisi sirenlerin çalmasıyla tüm işini bırakarak saygı duruşuna geçti. Çalınan sirenlere kornalarıyla eşlik eden sürücüler ise araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu. Fakat bazı vatandaşların sireni duymaması ve duyanların ise anlam verememesi trafikte karmaşaya sebep oldu. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından vatandaşlar normal hayatlarına geri döndü.

çöpcü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>