Bursa’da rektör yok, bölge müdürü yok! Uluşehir’e reva mı?

Serkan İnceoğlu, Bursa ile ilgili önemli bir analizi kaleme aldı.

02 Nisan 2015 Perşembe, 09:43
1

Türkiye’nin büyük ve önemli kenti olmamıza rağmen, Ankara tarafından itibar ve sahiplenme sorunu yaşıyoruz.
Kentsel beklentilere karşılık, çözümsüzlük ve yaşananları kaleme alırken, çeşitli zamanlarda “Bursa’ya reva mı?” diye sormaya devam ediyoruz.
Yapımına devam edilen “İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu” için bile, “İstanbul-İzmir Otoyolu” deniliyor olması, düşünmeyi gerektiriyor.
Bazı milletvekilleri, belediye başkanları ve bazı bürokratlar, Bursa’ya hizmet edebilmenin uğraşılarıyla dikkati çekiyorlar.
Valilik tarafından kullanıma verilen “Uluşehir” sloganı, kent ve insanlarına kamusal hizmetler için özel sorumluluk da yüklüyor.
Kentsel dönüşüm, turizm ve yükseköğretimin önemsendiğinden söz edilen bir kentte, mülkiyet kaydı ve verileri, tarihi ve kültürel değerler ile üniversitelerin durumu, stratejik yer tutuyor.
Böyle bir gerçeğe rağmen…
Kültür ve Turizm Bursa İl Müdürlüğü ile Bursa Tapu ve Kadastro IV. Bölge Müdürlüğü, geçen yıldan beri vekaleten yönetiliyor.
Yani…
İl müdürü, bölge müdürü yok!

SERKAN İNCEOĞLU’NUN YAZISI…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>