Bursa’da pişkin hırsızlar kameraya yakalandı..

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir gecede 6 iş yeri soyuldu. Güvenlik kameralarına yakalanan pişkin hırsızlar, girdikleri pastanede tatlı yerken, konfeksiyon mağazasında ise elbiselerini değiştirdi.

26 Aralık 2015 Cumartesi, 16:53
pastane

Dün akşam Hastane Caddesi, Şebboy Caddesi ve İnegöl AVM’deki işyerlerine giren hırsızlar, paradan giyim eşyası ve cep telefonuna kadar ellerine geçirdikleri ne varsa çaldılar. Güvenlik kameralarına da yansıyan hırsızlık olayları üç genç tarafından gerçekleştirildi. Şehrin değişik yerlerinde faaliyet gösteren giyim mağazası, büfe, emlakçi, elektrikçi ve pastane gibi işyerlerini hedef alan hırsızlar, gözüne kestirdikleri işyerlerinin kapılarını ellerindeki levyeler yardımı ile açtı. İşyerlerindeki kasalarda bulabildikleri paraların yanı sıra işe yarayabilecek ne varsa alıp kaçtılar. Üç hırsız aynı gece 6 işyerine girerek hırsızlık yaparken, 4 dükkanın kapısını zorladı, ancak açamadı.
Sabah işyerlerine gelen dükkan sahipleri şok oldu. Emniyet ekipleri, güvenlik kameralarına yakalanan hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.
PASTA YİYİP, KIYAFET DEĞİŞTİRMİŞLER
Güvenlik kameraları incelendiğinde ilginç görüntüler ortaya çıktı. Yaşları 16-18 arasında değişen 3 hırsızın İnegöl AVM mevkiinde bir giyim mağazasına girerek burada kıyafetlerini değiştirdikleri görüldü. Üstlerindeki kıyafetlerini çıkaran hırsızlar, mağazada beğendikleri kıyafetleri giyerek ayrıldı. Kıyafetlerini değiştiren hırsızlar eski kıyafetlerini ise mağazada bıraktı.
Hırsızlar daha sonra bu mağazanın hemen karşısında bulunan büfeye ön camı tornavida yardımıyla açarak girdi. Kasada bulunan bir miktar parayı alan hırsızlar, kutular içerisindeki kuruyemişleri de alarak ayrıldı. Büfeden alınan bir adet tablet bilgisayar ise işyerine yakın bir yerde bırakıldı.
Emniyet ekipleri hırsızların yakalanması için harekete geçti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>