Bursa’da peşpeşe DAEŞ ve PKK operasyonları

Bursa’da Daeş ve PKK’ya yönelik operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı. PKK’nın gençlik yapılanması vasıtasıyla provokatif eyleme hazırlandığı öğrenildi. DAEŞ şüphelilerinin ise Suriye’de savaştığı belirlendi.

11 Ocak 2016 Pazartesi, 16:55
terör

Bursa’da terör örgütü Daeş’e yönelik operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin Suriye’de çatışmalara katıpı Türkiye’ye geldikleri öne sürüldü.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde özel harekat desteğiyle merkez Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi’ne operasyon düzenledi. Operasyon çerçevesinde Tevhid Dergisi Temsilciliği’nde arama yapıldı. Buradaki evrak ve bilgisayarlara el konulurken, şüphelilerin Daeş’in Türkiye sorumlusu olduğu öne sürülen Ebu Hanzala kod adlı H.A.’ya bağlı faaliyet gösterdikleri ifade edildi.
Terör örgütü adına propaganda yaptıkları, toplantı düzenledikleri ve eleman kazandırdıkları öne sürülen 12 kişi sorgulamalarının ardından yarın ya da Çarşamba günü adliyeye sevk edilecek.

PKK’YA DARBE

Diyarbakır’ın Sur ilçesi ile Şırnak ve Hakkari’nin ilçelerinde operasyonlarla darbe üstüne darbe yiyen terör örgütü PKK, büyük şehirlerde provokatif eylemlere hazırlanıyor. PKK’nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda Bursa’da 3 kişi gözaltına alındı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat polisleri ve jandarma timlerinin ortak operasyonuyla darbe alan terör örgütü yandaşlarının büyük şehirlere adam gönderdiği öğrenildi. Metropol kentlerde kitleleri karşı karşıya getirmek ve kaos ortamı oluşturmak için provokatif eylem hazırlığındaki 3 kişi Bursa’da gözaltına alındı. Zanlılardan birisinin Cizre’den Bursa’ya gelirken, diğer iki kişinin de merkez Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde gözaltına alındığı kaydedildi.
Terör örgütünün gençlik yapılanması YDGH üyesi 3 şüpheli, sorgulamalarının ardından adliyeye sevkedilecek.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>