Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Bursa’da paralar buhar oldu…

Bursa’da 4 farklı kişi, kendilerini savcı ve sigorta şirketinden aradığını belirten dolandırıcılara 25 bin lira kaptırdı.

05 Aralık 2015 Cumartesi, 15:48
siber bilgisayar internet

Yapılan tüm uyarılara rağmen telefon dolandırıcılarına inanan vatandaşlar, yaptıkları birikimleri bir çırpıda kaybediyor. Bursa’da yaşanan ilk olayda, merkez Osmangazi ilçesi kükürtlü mahallesinde ikamet eden O.A., kendisini savcı olarak tanıtan kişinin “Ben savcıyım, hesaplarınız terör örgütü tarafından boşaltıldı” yalanına inanarak diğer hesabında bulunan 13 bin 400 lirayı istenen hesaba yatırdı.
Bir başka yaşanan telefon dolandırıcılığında ise kendisini sigorta şirketinden aradığını söyleyen dolandırıcılar, İ.A.’nın poliçeyi iptal ettirmezse 750 lira para ödemek zorunda kalacağını söyledi. Telefondaki dolandıcılara inanan İ.A., kredi kartının bilgilerini verdi. Daha sonra hesabını kontrol eden İ.A., kredi kartından 8 bin 700 liranın çekildiğini fark etti.
Yine sigorta şirketinden aradıklarını söyleyerek H.H.B. ve K.Ç.’yi kandırmayı başaran telefon dolandırıcıları, bu vatandaşlarında 2 bin 900 lirasını gasp etti.
Yaşadıkları şoku üzerinden atan vatandaşlar, polis merkezine giderek kendilerini dolandıran kişilerden şikayetçi oldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>