Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Bursa’da otomotiv işçilerinin sendika tartışması büyüyor

Bursa’da yüzlerce metal işçisi toplu istifa için bir araya geldi. Vardiya çıkışlarında Türk-Metal’den istifa etmek için toplanan işçiler Organize Sanayi Metro istasyonu ile Organize Sanayi Camisi yanındaki alanda eylem yaptı. İstifa etmek isteyen işçilere bazı kişilerin saldırdığı iddiası üzerine bölgeye takviye ekip sevk edildi.

05 Mayıs 2015 Salı, 10:27
reno işçileri

Otomotiv fabrikaları ile yan sanayi fabrikalarındaki sendika gerginliği büyüyor. Bazı fabrikalarda çalışan metal işçileri; Türk Metal’in haklarını savunamadığını öne sürüp istifa kararı aldı. Metal İşçileri Birliği adı altında örgütlenen işçiler eylem yaptı. Metal İşçileri Birliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Metal işçilerinin taleplerine kulaklarını tıkayan, kendisine verilen süreye rağmen adım atmayan, işçilerin taleplerini ve eylemlerini türlü yalan ve karalamalarla çarpıtmaya çalışan Türk Metal çetesi bugün istifa için toplanan işçilere saldırdı. Ancak şunu bir kaz daha vurgulayalım: Metal işçileri sizin çetevari yöntemlerinize boyun eğmeyecek. İşçilerin haklı taleplerini zorbalığınızla bastıramayacaksınız”
Öte yandan bir grup Türk Metal yöneticisi ise fabrikalarda karışıklık çıkarılmasına tepki göstererek, “Farklı kişilerin ortamı germesinden dolayı, fabrikalarda endişeli bekleyiş hakim. İşveren yeni işçi almıyor. Belirsizlik yeni işçilerin alınmasının önüne geçiyor” dediler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>